Emre Aslan
Share on Facebook Share on Twitter
 
Diğer yazılar
 

Emre Aslan Yoldaşın Yükselttiği Bayrak Her Cephede Daha da Yükseltilecektir!

 Dersimli bir ailenin çocuğu olarak 1 Şubat 1992'de Adana'da dünyayı selamlayan Emre Aslan yoldaş, partisinin Alişer Dersim'i olarak halk düşmanı faşist DAİŞ sürülerine karşı hucum boylarında şehit düştü.

Genç ömrünü arzuladığı biçimde halklarımızın kurtuluşuna armağan eden genç komünist, lise yıllarından başlayarak özgürlük ve sosyalizm savaşımının içinde yer aldı. Adana ve Antakya'da, lise'de, üniversitede, semtlerde, meydanlarda ve nihayet yaralandığı Haziran ayaklanmasında kararlılığı ve atılganlığıyla öne çıktı. KGÖ üyesi olan Emre yoldaş fiili meşru mücadelenin sakınmasız bir militanıydı.

Partimizin Rojava devriminin savunulması ve Kobanê direnişine katılım çağrısının gönüllüsü olan Emre yoldaş, bu görevi aynı zamanda  devrimciliğini yeni düzeyde üretme, geri yanlarından kopuşma, partiyle her yönden özdeşleme olanağı olarak değerlendirmek istiyordu. Sabırsızlıkla Kobanê'ye koşan  genç komünist 24 Şubat 2015'te Cedê köyündeki devrimci hucumda ölümsüzleşti.

Alişer Dersim yoldaşın ve birlikte ölümsüzleştiği YPG'li yoldaşı Özgür Ertan'ın Adana'daki uğurlamasına katılarak, Rojava devrimine, Kobanê ve Şengal direnişlerine omuz veren, AKP hükümetinin yeni faşist saldırı yasalarını sokaklarda işlemez hale getireceğini ortaya koyan işçilere, ezilenlere, emekçi halklarımıza teşekkür ediyoruz.

Partimiz, ölümsüzlerimizin temsil ettiği değerleri büyütecek, devrimci amaçlarına sımsıkı bağlı kalarak, özgürlük ve sosyalizm savaşımının feda bölüğü olarak öne atılmayı, yeni devrimci niteliklerle donanmayı, kendini yenilemeyi ve daha büyük görevlere hazırlanmayı sürdürecektir.


Alişer Dersim Ölümsüzdür!

Devrimin Zaferi İçin Yaşasın MLKP!


26 Şubat 2015

MLKP Merkez Komitesi