Ivana Hoffmann
Share on Facebook Share on Twitter
 
Diğer yazılar
 

Ivana Hoffmann Yeni Bir Dünya Çağrısıdır!

Sevgi Ve Umut Dolu Gerillaya Bin Selam!

 

Ivana HoffmannMLKP KGÖ üyesi Ivana Hoffmann yoldaşı, parti adıyla Avaşin Tekoşin Güneş'imizi Rojava Devrimi savunmasında sonsuzluğa uğurladık. Annesi Alman halkından bir emekçi, babası Togo halkından bir göçmen olan Ivana yoldaş, genç ömrüne koskoca bir hayat sığdırdı. Til Temir'de biten değil, başlayan bir şarkı olarak bayraklaştı. Avaşin Tekoşin Güneş yoldaş, Olga Benario'ların, Hans Beimler'lerin yarattığı değerlerin yankısı ve sürdürücüsü olarak, devrimci enternasyonalizmin söz kalıplarından öte bir anlam taşıdığını bir kez daha gösterdi. Eylemiyle salt politik islamcı faşist DAİŞ'e değil, dünyanın her yanındaki insanlık düşmanı ırkçı faşist çetelere karşı barikat oldu.

1 Eylül 1995'te Almanya'da doğan ve öğrenciliğinin yanısıra, işçilik de yapan Ivana Hoffmann yoldaş, antifaşist mücadele içinde politikleşip KGÖ saflarına yürüdü. Sorumluluk duygusuyla, coşkusuyla, neşesiyle, dayanışmacılığıyla, yaygın kitle bağları geliştirme yeteneğiyle, halk sevgisiyle ve militanlığıyla öne çıktı. Yasemin Çiftçi yoldaşın yeraltına geçtikten bir süre sonra hazırladığı ve şehit düşmesinin ardından yayınlanan rapor Ivana yoldaşı çok etkilemiş, devrimci gelişimine yön vermişti. Partimizin düşünce ve eylemine güven dolu olarak, Rojava gönüllüsü oldu. 2014'te gittiği Rojava'da devrimci hazırlıkların ardından cepheye koştu ve 6 ay boyunca komünist bir enternasyonalist savaşçı olarak mevzilendi. Bu dönem içinde, aynı zamanda, Enternasyonal Tabur'un kuruluş hazırlıklarına katıldı.

Partimizin Merkez Komitesi üyesi, Süleyman Yeter yoldaş, Kuzey'deki Kürt halkımızın en zor günlerinde, faşist inkarcı sömürgeciliğin ve sivil faşist çetelerin linç saldırılarına karşı mücadeledeki boyun eğmezliğini, işkencehanede de sürdürmüş, ideallerini canı pahasına yüksekte tutarak 7 Mart 1999'da ölümsüzleşmişti. 16 yıl sonra, yine, bir 7 Mart'ta, bu kez, zor zamanlarında Rojava'daki halkımızla omuz omuza, faşist DAİŞ'e karşı savaşmaya koşan Ivana Hoffmann yoldaş ideallerini canı pahasına yüksekte tutarak ölümsüzleşti. O'nun, Rojava gönüllülüğü başvurusundaki, "tüm ezilen halklarımızı birleştiren mücadelemizi tanımak, herşeyden de önemlisi, gerekiyorsa, devrimi hayatım ile savunmak istiyorum" haykırışı, "sevgi ve umut dolu bir gerilla olacağım" sözü partimizin pratiğinde bayraklaşacaktır.

MLKP'nin Kürdistani ve Enternasyonalist niteliklerinin simgeleri olarak, Serêkaniyê'de, Kobanê'de, Til Temir'de ölümsüzleşen kadın ve erkek savaşçılara, Ivana Hoffmann yoldaş şahsında yeniden söz veriyoruz ki, partimiz, özgürlük ve sosyalizm savaşımının feda bölüğü olarak, devrimci ve enternasyonalist niteliklerini geliştirmeyi, yenilenme ve devrimci atılım ruhuyla savaşımını büyütmeyi sürdürecektir.

Bir kez daha, başta Türk ve Arap halk gençliği olmak üzere, Türk, Kürt, Arap, Çerkes, Gürcü, Laz, Ermeni, Rum, Pomak, Boşnak, Roman, Alevi, Sunni, Hristiyan, Yahudi, Ezidi gençleri, işçileri, kadınları, emekçileri ve tüm ezilenleri Rojava Devriminin savunulmasına ve Kobanê'nin inşasına omuz vermeye çağırıyoruz.

Ivana Hoffmann Ölümsüzdür!

Sevgi Ve Umut Dolu Gerillaya Bin Selam!

Paramaz'dan Avaşin'e Yaşasın Proletarya Enternasyonalizmi!

Devrimin Zaferi İçin Yaşasın MLKP!

8 Mart 2015

MLKP Merkez Komitesi