Ümit Yetik
Share on Facebook Share on Twitter
 
Diğer yazılar
 

Baran Munzur Ölümsüzdür! 

 

 Faşist AKP devletinin ve Saray çetelerinin Kürdistan ve Türkiye illerinde katliam yapan özel birliklerine karşı eylem hazırlığı içerisinde bulunan MLKP ve HPG gerillaları, 22 Ağustos günü daha önceden keşfi yapılmış eylem için Dersim-Pulur ilçe merkezine doğru harekete geçiyorlar. Yoldaşlar eylem yerine varıp hazırlık yaparken saat 21.30'da düşman tarafından fark ediliyorlar. Alan çatışmaya uygun olmadığı için bir kademe geri çekilme kararı alan yoldaşlar, harekete geçerken düşman zırhlı araçlarla müdahale ediyor ve eylem çatışmaya dönüşüyor. Bu arada düşman hızlıca çatışma alanına çok sayıda zırhlı araç takviye ediyor. Çatışma gece saat 23.00'e kadar sürüyor. Çatışmada Devrim Şoreş (Veli Görgün) ve Baran Munzur (Ümit Yetik) yoldaşlar şehit düşüyor.

Şehadetler öfkemizi bir kat daha arttırmıştır. Partimiz Rojava'da, Şengal'de, Kobane'de, Minbic'te nasıl bedel ödeyerek devrim yürüyüşünü sürdürüyorsa, gerilla sahalarında da şehadetler pahasına savaşımına devam edecektir

Emekleriyle, enerjileriyle, heyecanlarıyla ve fedakârlıklarıyla hepimize çok güzel şeyler bırakarak bayrağı bizlere emanet ettiler. Bizde yoldaşlarımızın büyük bir kararlılıkla taşıdıkları bu bayrağı zaferle taçlandırana kadar düşürmeyeceğimize ant içiyoruz.

Yaşasın partimiz MLKP.
Yaşasın devrim ve sosyalizm
Devrim ve Baran yoldaşlar ölümsüzdür.

MLKP FESK Kır Gerilla Birliği Komutanlığı