Hüseyin Akçiçek
Share on Facebook Share on Twitter
 
Diğer yazılar
 

Dersim Dağlarının Alişer Deniz'i Hüseyin Ayçiçek Yoldaş Ölümsüzdür!

 Dersim dağlarından bir görev için yola çıkan, Fesk Kürdistan Kır Birliği genel komutanlarından ve Bakur Kürdistan Örgütü üyesi Hüseyin Ayçiçek, parti adıyla Alişer Deniz yoldaş, HPG'den yoldaşlarıyla birlikte ulaştıkları Nurhak'ta, HPG savaşçısı Oğuz Aksu'yla birlikte ölümsüzlüğe yürüdü. 

 

3 Ağustos 1974'te Dersim Nazimiye'de doğan Alişer Deniz yoldaş, 43 yıllık ömrünün yarısını devrimci savaşım içinde geçirdi. Partimizin proletarya saflarından yetiştirdiği komünist öncü işçilerden biri olan Alişer Deniz yoldaş, sendikal cephe dahil, işçi sınıfı içinde değişik sorumluluklar yürüttü. Emekçi semtlerde yönetici görevler üslendi. Yasal-yasadışı, barışçıl-devrimci kitle şiddetine dayalı, silahsız-silahlı mücadelede ter döktü.

 

2010 Haziran'ında itibaren Medya Savunma Alanlarına geçen yoldaşlardan biri olan Alişer Deniz yoldaş, gerilla eğitimi aldı, uzmanlık eğitimlerinden geçti. Bu adımların ardından Hüseyin Demircioğlu Akademisi'nde sorumluluk yürüttü, eğiticilik yaptı. 2013'te Rojava'da özel bir görev üslendi. Bu özel görevini yürüttüğü dönemde cephede yer almayı talep etti, çarpışmalara katıldı. Rojava'da yaralanan komünistlerden biriydi.

 

Türkü söylemeyi ve şiir okumayı seven komünist partizan, cüret ve atılganlıkla belirlenen bir mücadele ruhuna, mücadele zihniyetine sahip, feda ruhuyla dopdolu, adanmış bir devrimciydi. Yer yer öne çıkan ve kişisel özellikleriyle bağlı hata ve zaaflarıyla içtenlikle mücadele etti. Değişim dönüşüm için çaba harcadı.

 

Alişer Deniz yoldaş, işçi sınıfına, ezilenlere ve partimize, fabrikalardan, gözaltılardan, hapishaneden, emekçi semtlerinden, Güney Kürdistan dağlarından, Rojava'dan ve Kuzey Kürdistan dağlarından geçerek varettiği devrimciliği bir ölümsüzlük bayrağı olarak devretti. O bayrağı yükseklerde tutmak, devrimci savaşımı büyütmek, düşmana kahredici darbeler vurmak boynumuzun borcudur.

 

Alişer Deniz Yoldaş Ölümsüzdür!


Şan Olsun FESK Kürdistan Kır Birliği'ne!


Devrimin Zaferi İçin Yaşasın MLKP!

 

30 Ağustos 2017

MLKP Merkez Komitesi