Coşkun İnce
Share on Facebook Share on Twitter
 
Diğer yazılar
 

Til Temir'de onur ve özgürlük barikatında bir MLKP savaşçısı daha şehit düştü.

Coşkun İnce ölümsüzdür! 

 7 Mart sabah saatlerinde bulundukları mevzilere yönelik faşist DAİŞ çetelerinin saldırılarına can bedeli bir direnişle yanıt veren Avaşin yoldaşımızla (İvana Hoffmann) aynı mevzilerde bulunan Tekoşer Kürdistan isimli yoldaşımızın da şehit düştüğü kesinleşti. 7 Mart'taki saldırıdan sonra, yoldaşlarımızın bulunduğu mevziyle irtibat kopmuş, alandaki duruma dair somut bilgi alınamamıştı. Yoldaşlarımızla aynı mevzide bulunan ve yaralı kurtulan bir YPG savaşçısı o geceyi tüm detaylarıyla anlattı ve böylece, bir süredir irtibatımızın koptuğu Tekoşer yoldaşımızın durumu netleşti.

 

7 mart sabahı gerçekleşen DAİŞ saldırısını omuz omuza yanıtlayan MLKP ve YPG/YPJ savaşçıları çok sayıda çeteciyi imha etti. Son mermilerine kadar savaşan yoldaşlarımız çetelerin geçişlerine izin vermediler. Kalabalık bir çete grubunca kuşatılan mevzilerinde coşkuyla ve kararlılıkla savaşan yoldaşlarımız son mermilerine kadar çatıştılar.

 

Tekoşer yoldaşımız, 1988 Kars doğumludur. Gerçek adı Coşkun İnce olan yoldaşımız, partimizin "Rojava devrimini savunmak için savaş siperlerine" çağrısına Kars'tan yanıt veren bir özgürlük savaşçısıdır. Başka bir davadan kısa süreli bir hapishane deneyiminden sonra, tahliye olan Tekoşer yoldaşımız, bir süre ailesinin yanında kalmış ardından, hapishanede tanıştığı partimizin çağrısına, maceralı bir yolculuktan sonra Rojava'ya gelerek cevap olmuştur. Ekim 2014'ten beri parti taraftarı olarak birliklerimizde yer alan ve savaş siperlerinde bulunan Tekoşer Kürdistan yoldaşımız varlığını özgür ve sosyalist bir Kürdistan mücadelesine adamış bir Kürt sosyalist yurtseverdi.

 

Özgür Kürdistan en büyük hayali, vuruşarak şehit olmaksa en büyük dileğiydi. Özgürleşmiş Rojava'da, adı gibi coşkunca vuruşarak şehit düşen yoldaşımız hayallerine göre yaşadı ve ölümsüzleşti. Diğer Kürdistan parçalarının özgürleştirilmesi ideali ise boyun borcumuz, onur görevimizdir. Tekoşer yoldaşımızın anısına ve ideallerine bağlı kalarak, Rojava devriminin savunulması ve tüm Kürdisatan'ın özgürleştirilmesi vazgeçilmez amaçlarımızdan biri olmayı sürdürecektir. Bu Tekoşer yoldaşa ve tüm şehitlere sözümüzdür.

 

Tekoşer yoldaşımız şahsında tüm özgürlük ve sosyalizm şehitlerini saygıyla anıyoruz. Yoldaşımızın ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Halklarımızı, işçi ve emekçileri onur ve özgürlük mücadelemizin yiğit savaşçısı Coşkun İnce'ye sahip çıkmaya çağırıyoruz.

 

MLKP Rojava Örgütü