İsmet Şahin
Share on Facebook Share on Twitter
 
Diğer yazılar
 

İsmet Şahin (Pirsus Armanc) Yoldaşımız Devrimci Hamlede Ölümsüzleşti!

 

 Demokratik Suriye Güçleri'yle birlikte Kobanê'nin güneyini DAİŞ çetelerinden temizlemeye dönük devrimci operasyonda yer alan MLKP savaşçılarından İsmet Şahin (Pirsus Armanc) yoldaşımız, 24 Aralık sabah saatlerinde şehit düştü.

 

Pirsus yoldaşımız, AKP/DAIŞ faşizminin karanlık çetelerine karşı İstanbul'da, son mermilerine kadar dövüşerek ölümsüzleşen Berçem Rênas ve Ekin Su (Yeliz Erbay-Şirin Öter) komutanlarımıza atfederek katıldığımız bu operasyonda, büyük bir istek ve kararlılıkla yerini almış, şehitlerin hesabını sorma isteğiyle dolu bir heyecanla cepheye koşmuştu.

 

Pirsus yoldaşımız, Kürdistan'ın özgürlüğüne sevdalı bir sosyalist yurtsever olarak, Rojava'ya gelmiş, kendini şehitlerin hesabını sormaya adamıştı. Aslen Urfa/Suruç'lu olan ancak Antep'te yaşayan Pirsus yoldaşımız, işçilikten gelen disiplini ve emekçiliği ile öne çıkmış, öğrenme isteğini ve savaş kararlılığını günlük yaşamında da ortaya koymuştu. Antep'te faşist devlete ve onun beslemesi DAIŞ çete yandaşlarına karşı yürütülen mücadelelere yurtsever bir genç olarak, aktif bir şekilde katılan Pirsus yoldaşımız, yönünü Rojava'ya çevirdiğinde, partimizle tanışmış ve o günden beri, saflarımızda yerini almıştı. Yoldaşlık sevgisi ile dolu, canlı ve neşeli katılımıyla öne çıkan yoldaşlarımızdandı.

 

En büyük tutkusu BKC ile çetelerle dövüşmek ve daha önce, Kobanê'de şehit düşen tanıdığı arkadaşlarının ve şehitlerin hesabını sormaktı. Tam da bu nedenle, bir savaşçı olarak, her geçen gün kendini daha fazla geliştirmişti. Pirsus yoldaşımız, büyük tutkusunu ve hesap sorma kararlılığını kuşanarak Kobanê'nin güneyini özgürleştirme hamlesinde yerini aldığında, "Yoldaşlar, en büyük dileğim gerçek oldu" diyerek yola çıkmıştı.

 

Faşist AKP-DAİŞ çetelerine karşı, komünist kadınlar olarak Berçem ve Ekin yoldaşların eylemlerinde somutlaştırdıkları, Sur'da, Nusaybin'de, Cizir ve Silopi'de halklaşan savaşma ve hesap sorma bilincinin takipçisi olan Pirsus yoldaşımız, Kobanê için devrimci hamlede, partimizin bayrağını dalgalandırmaya devam ediyor. Onunla birlikte cephelere koşan yoldaşlarımız ve YPG/YPJ savaşçıları, şimdi onun için de çetelerle savaşıyor, özgürlüğü dalga dalga bölgeye yayıyorlar.

 

24 yaşında ölümsüzlüğe yürüyen Pirsus Armanç (İsmet Şahin) yoldaşımız, bu haklı ve onurlu kavgada yol göstericilerimizden biri olacak, hesabı çeteler Rojava'dan ve bölgeden temizlenerek sorulacaktır. İsmet Şahin yoldaşımız, Antep gençliğine, işçi ve emekçilere yol gösterici bir meşale olarak sokaklarda yaşatılacak, silahı, bayrağı ve düşleri rehberimiz olacaktır. Başta ailesi olmak üzere, tüm yakınlarına başsağlığı diliyor, onun şahsında tüm şehitlerimizi saygı ve bağlılıkla anıyoruz.

 

Adı soyadı: İsmet Şahin

Kod: Pirsus Armanç

Anne adı: Adile

Baba adı: Feridun

Doğum yeri ve tarihi: 10.11.1991- Urfa/Suruç

Şehadet tarihi ve yeri: 24. 12. 2015 -Kobani'nin güneyi

MLKP Rojava Örgütü