İrfan Gerçek
Share on Facebook Share on Twitter
 
Diğer yazılar
 

Dersim Onurdur Teslim Alınamaz!

İrfan Gerçek Yolumuzu Aydınlatıyor!


Rojava'nın Munzur'u, Dersim dağlarının Baran'ı, İrfan Gerçek yoldaşımızın, sömürgeci faşist Türk ordusuna ait jet ve helikopterlerin bombardımanında şehit düştüğünü öğrenmiş bulunuyoruz. 28 Ağustos günü, Munzur vadisinin Venk köprüsü ve Fırtına Veli Çeşmesi arasındaki bölgenin Türk ordusuna ait savaş uçakları ve kobra helikopterlerce bombalandığı, bu bölgede bulunan gerilla birliğimizden Baran Dersim parti isimli İrfan Gerçek yoldaşımızın şehit düştüğü yerel kaynaklardan bildirildi. Çatışmaya ve alandaki duruma ilişkin ayrıntılı açıklama, daha sonra yapılacaktır.


Devrimci Bir Ömür

İrfan Gerçek yoldaşımız, devrimci bir ailede büyümüş, onur ve özgürlük için genç yaşlarda mücadeleye katılmış, demokratik eylemlerden milise, tutsaklıktan gerillaya kadar uzanan pek çok alanda büyük bir bağlılık ve kararlılıkla çalışmış, devrimci bir ömür sürmüştür. 33 yıllık ömrünün yaklaşık 20 yılını örgütlü ve partili olarak geçiren İrfan yoldaşımız, adını aldığı İrfan Çeliklerin, ellerinde büyüdüğü komünist devrimcilerin izlerini sürmüştür. Devrimci bir anne ve babanın, halaların, amcaların ortamında, kendi bağımsız kimliği ve iradesi ile öne çıkmış, sorgulayan aklı, eylem gücü ve iradesi ile partimizin en genç kadrolarından biri olmuştur.


Gittiği her yerde emekçiliği ve coşkusu ile öne çıkan İrfan yoldaşımız, 14 yaşında Komünist Gençlik Örgütü (KGÖ) ile ilişkilenmiş, her türlü gençlik eylemlerinde öncü roller oynamış, yaşadığı emekçi semtte ve sonrasında İstanbul'un diğer alanlarında kitle örgütçülüğü ve milis faaliyetlerinde görev yapmış, ardından tutsak düşmüştür.


Tutsaklık sürecini, ideolojik ve siyasal bakımdan kendini eğiterek, hapishane direnişlerinde en önde yerini alarak geçiren yoldaşımız, özgür kaldıktan sonra, tutkuyla bir parçası olmak istediği politik askeri cepheye geçmiştir. Medya Savunma Alanlarında bulunan Hüseyin Demircioğlu Akademisinde eğitim alan ve bir dönem Munzur Onur adıyla Rojava sahasında da kalan İrfan yoldaşımız, cephelerde İŞİD çetelerine karşı savaşmış, ardından da, önce özgür dağlara, sonra da en büyük özlemi olan Dersim sahasına geçmiştir.


Yaklaşık 2 yıldır Dersim sahasında, MLKP/FESK Kürdistan Kır Birliğinde savaşçı ve komutan olarak görev yapan İrfan yoldaşımız, sömürgeci Türk burjuva ordusunun eşitsiz ve katliamcı savaşına karşı, parti ve şehitilerimizin bayrağını yükselterek hepimizi onurlandırmıştır.


Dersim Onurdur
Her karış toprağında ölümsüz şehitlerin ayak izleri olan Dersim coğrafyasında, kanlı ve eşitsiz bir kirli savaş sürdürüyor faşist Türk ordusu. Teke tek dövüşte asla yenemeyeceği gerillalara karşı, en yoğun kıyıcı askeri tekniği kullanarak sonuç almaya çalışıyor ancak bunda da başarılı olamıyor. Tüm şehadetlere rağmen, Dersim'de gerilla onuru ve umudu yükseltmeye, sömürgeci devleti vurmaya devam ediyor. Kanlı faşist diktatörlük, çaresizliğini dağlarımızı, ormanlarımızı yakarak gösteriyor. Günlerdir, şehit Atakan Mahir'in de dediği gibi "ruhu olan topraklar"ı yakıyor, yıkıyor. Soysuzlar soyunun en çirkef temsilcisi Süleyman Soylu gibi katiller bilmez belki ama yine de söyleyelim. Ölümsüz şehitlerin, Seyid Rızaların, Elişêrlerin, Besêlerin, Cafer Cangözlerin, Baran Dersimlerin, İrfan Tezerlerin, Alişer Denizlerin, Berfuların, Sakinelerin, Atakanların ruhunu yenebilecek teknik henüz icad edilmedi. Katletseler de, yakıp küle çevirseler de, o küllerden umut ve onur kavgası veren İrfanlar yeniden boy verecektir Simurg misali. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın!


Yolu Yolumuzdur!
İrfan Gerçek yoldaşımız, mutlu ve umutlu devrimciliğin temsilcilerinden biri olarak gittiği Dersim'de, arzu ettiği gibi elde silah savaşarak, ardınsıra yürüyenlere yol gösterdi, onur verdi. Birlikte savaştığı silah arkadaşlarıyla, güçlü yoldaşlık bağları kurdu. Halkların Birleşik Devrim Hareketi'nin şiarı olan "faşizm yenilecek, direnen halklar kazanacak" sözüne uygun bir iradenin öncülerinden oldu. Birleşik Devrim bayrağını yükseltti.


İrfan yoldaşımız şahsında, tüm Dersim şehitlerini saygı ve bağlılıkla anıyoruz. Değerli Gerçek ailesine ve tüm yakınlarına başsağlığı diliyor, geride kalanlar olarak, onlara layık bir savaş sürdüreceğimize söz veriyoruz. İrfan yoldaşımızı, çok sevdiği şarkılarla, sıkılı yumruklar ve hesap sorma sözleriyle uğurluyoruz. Başta Dersim halkı olmak üzere, tüm halklarımızı, Dersim şehitlerine sahip çıkmaya, sömürgeci faşist diktatörlüğün yaratmaya çalıştığı korku ortamına meydan okumaya çağırıyoruz. Şehitler bu onurlu duruşta, yol göstericimiz olsun!


İrfan Gerçek Ölümsüzdür!
Şehidên Dersîmê Bê Mirinin!
Faşizm Yenilecek Direnen Halklar Kazanacak!


MLKP/Kurdistan


Şehidimizin Sicil Bilgileri:


Adı Soyadı: İrfan Gerçek
Parti Adı: Baran Dersim/Munzur Onur
Anne Adı: Fintoz
Baba adı: İbrahim
Doğum yeri: Dersim
Doğum Tarihi: 13 Ağustos 1985
Şehadet Tarihi: 28 Ağustos 2018/Dersim