Parti Ve Devrim Şehitleri Ölümsüzdür!

Komünist Gençlik Örgütü
 
Komünist Kadın Örgütü
   
Fakirlerin Ve Ezilenlerin Silahlı Kuvvetleri
 
Kürdistan Örgütü

 

 

     Güncel

10.09.19 / MLKP Kürdistan: UMUT DİRENİŞ ZAFER

 

Her anı kavga ve direnişle dolu bir çeyrek yüzyılı geride bırakıyoruz. Gururluyuz, sevinçliyiz, coşkuluyuz. Devrime inancımız güçlü, partimize güvenimiz tam. Dün olduğu gibi bugün de umut dimdik ayakta. 25 yıllık mücadele tarihini irade ve kararlılıkla yazdık, inançla, güvenle, umutla kazandık. Ülke devrimimiz büyüdükçe gelişti partimiz, güçlü devrimci adımlar attıkça da Kürdistan devrimindeki kızıl rengimiz görünür oldu.

DEVAMI


07.09.19 / MLKP MK: ''Devrimin Feda Bölüğü 25. Savaş Yılında Yine Genç Yine Boyun Eğmez! İşçi-Emekçi Meclisleri İktidarı Ve Sosyalizm İçin Savaşımı Yükseltelim!''

03.09.19 / HBDH Milisleri: “Halkın Olanı Almaya Geliyoruz. Adalet HBDH’ın Ellerinde!”

 

Halkların Birleşik Devrim Hareketi (HBDH) Milisleri, Muğla Marmaris'te Naughty Obsesiord isimli özel bir lüks yat ile İstanbul Bahçelievler'de Emniyet Müdürlüğüne ait çekici komyonetin sabotaj eylemi ile imha edildiğini açıkladı. HBDH'ın eylemlerle ilgili açıklaması şöyle:

DEVAMI


23.08.19 / HBDH: Anladıkları Dilden Konuşuyoruz; Kayyumcular, Sömürgeciler Hedefimizdir!

Halkların Birleşik Devrim Hareketi (HBDH) milisleri, faşist şeflik rejiminin Diyarbakır, Van ve Mardin Büyükşehir Belediyelerine sömürge valilerini atamasına misilleme olarak 20-21 Ağustos tarihlerinde 6 ayrı yerde sabotaj eylemi gerçekleştirdi.

DEVAMI


22.08.19 / Kayyum Gaspına Karşı Eylemler 4. gününde Devam Ediyor

Amed, Mardin ve Van büyükşehir belediyelerine sömürge valileri atayarak Kuzey Kürdistan halkının iradesini gasp eden faşist AKP-MHP devletine karşı öfke 4. gününde devam ediyor.


Kayyum kararının ardından ilk üç gün boyunca başta Amed, Van, Mardin olmak üzere Kuzey Kürdistan kentlerinde düzenlenen protestolara İstanbul, Ankara, İzmir gibi şehirler de eklenmiş, sömürgeci faşizmin irade gaspına karşı öfkesini haykıran kitleler yoğun bir polis terörüyle karşılaşmıştı. Polisin sert müdahaleleri sonucu HDP milletvekilleri dahil olmak üzere yüzlerce kişinin yaralandığı, gözaltına alındığı faşist devlet terörüne rağmen protesto ve eylemler 4. gününde devam ediyor.


HDP milletvekilleri Musa Farisoğulları, Hişyar Özsoy, Dersim Dağ, Remziye Tosun, Feleknas Uca ve Dilşat Canbaz'ın da aralarında olduğu bir grup HDP'li , polis kuşatması altındaki belediye karşısında oturma eylemi başlattı. Oturma eyleminin ardından HDP'liler Yenişehir ilçesinin Ofis semtinde bulunan AZC Plaza önünde basın açıklaması gerçekleştirdi.


Ayrıca Kendilerine "Şehit Çekwar Çubuk İntikam Birimi" adını veren bir grup, Van'da Türk polisinin şiddetine misilleme olarak Kayapınar'da bir misilleme eyleminde bulunduklarını açıkladı.


Polis Evlerinin 200 metre yakınında AKP'lilere ait olduğu tespit edilen bir minibüsün yakılarak imha edildiği belirtilen açıklamada "Bu eylemi işgalci Türk polisleri tarafından Van'daki bir kahvehanede linç edilen ve İstanbul'da kafasına plastik mermi sıkılan Kürdistan gençlerinin intikamı için gerçekleştirdik. Faşist AKP-MHP rejimi bilmelidir ki Kürt halkına uyguladığı her saldırıya misliyle karşılık vereceğiz" denildi.


18.08.19 / Komünist Gerillalar Taylan Kutlar ve Hıdır Çallı için Kuzey ve Doğu Suriye'de Düzenlendi.

 

10 Temmuz'da Dersim'in Ovacık ilçesinde TSK'nın hava saldırısında ölümsüzleşen MLKP/FESK Kır Gerilla Birliği komutanı Taylan Kutlar (Adil Yıldırım) ve Hıdır Çallı (Özkan Aslan) için Kuzey ve Doğu Suriye’nin Qamişlo, Serêkaniyê ve Dirbêsiyê kentlerinde anma düzenlendi.

DEVAMI


Arşiv  Sayfa 12345678
 

 

MERKEZ KOMİTEPARTİNİN SESİHBDH 

 

 

KüRDİSTANKKÖSöYLEşİLER