8 Mart'ta Alanlara! Kadınların Özgürlüğü İçin Referamdumda Diktatöre Hayır!
Share on Facebook Share on Twitter
 
Diğer yazılar
 


Bütün dünya haklarından işçi, emekçi, ezilen kadınların isyan bayrağı, kızkardeşlik bayramı 8 Mart yaklaşırken, halklarımız politik islamcı faşist şef Erdoğan'ın diktatörlüğünü yasalaştırmak için referandum hazırlıklarına karşı özgürlük, adalet ve halklara eşitlik mücadelesini büyütüyor!

Kadınların mücadelesi, politik islamcı faşist diktatör Erdoğan'ın ve AKP'nin kadın düşmanı, erkek şiddeti düzenine karşı şimdiden sayısız kazanım elde etti.

Kadının kendi bedeni üzerinde karar hakkı için, kürtaj hakkının gaspına barikat oldu!

Ensar vakfı şahsında, saray cuntasının çocuk istismarcısı yüzünü bütün topluma gösterdi!

Şiddete, işkenceye karşı kendini savunma hakkını kullanan Çilem Doğan'ı zindanlardan çekip aldı!

Saray cuntasının faşist yargısını, şort giyen kadına tekme savurmayı kendinde hak gören erkeği tutuklamaya mecbur bıraktı!

Tecavüz yasasını geri püskürttü!

Mücadeleyle çok daha fazlası kazanılabilir. Kadınlar, bütün güçleriyle, kadın dayanışmasını, kadın özgürlük bilincini ve tutkusunu kuşanarak, “ferman sarayınsa sokaklar kadınlarındır” diyerek 8 Mart'ta ve sonrasında meydanları mesken tutarsa, kadın düşmanı politik islamcı faşist şef Erdoğan'ın diktatörlüğünü yasalaştırma hayallerini yıkabilir, diktatörün devrilmesine öncülük edebilirler!

Öyleyse 8 Mart'ta alanlara çıkarak, referandumda diktatöre hayır diyelim!

Kadına yönelik şiddetin son bulması için, erkek şiddetini yücelten, kadının kendini savunmasını suç görenlere hayır! Tecavüzcüsünü öldüren Nevin Doğan'ı müebbet hapse mahkum eden, eşini, kızını, sevgisilini, annesini, kendisine hayır diyen kadını katledenleri beraat ettirenlere hayır! Diktatöre hayır!

Çocuk sömürücüleri, umudun ve geleceğin düşmanlarıdır! İnsanlığın umudu ve geleceği için, Ensar vakfı suç şebekesiyle, diyanet fetvalarıyla çocuk istismarcısı, çocuk tecavüzcüsü yüzü tekrar tekrar açığa çıkan saray cuntasına hayır! Diktatöre hayır!

Kadının kendi bedeni üzerinde karar hakkı için, kürtaj hakkının gaspına hayır! Diktatöre hayır!

Kadınların özgürlük mücadelesini büyütmek için, mücadeleci, devrimci kadınları katledenlere, kadın gerillaların ölü bedenlerine işkence ve tecavüz edip sergileyenlere hayır! Diktatöre hayır!

Kadın dayanışmasını yükseltmek, tüm uluslardan işçi, emekçi, yoksul, ezilen kadınların cins ayrımsız toplum mücadelesini birlikte büyütmek için, Kürt kadınları ile Türk kadınlarını, Ermeni, Çerkes, Arap kadınlarını bölen, birbirine düşman ilan edenlere hayır! Diktatöre hayır!

Kendi cinsine sevgi duyan, özgür kadınlar kuşağı yaratmak için, kadını kadına dövdürenlere hayır, erkek egemenliğinin jandarması olmaya hayır, meclis kürsüsünde isyan eden kadın vekile saldıran işbirlikçi, erkeğe köle, diktatöre bekçi kadın tutumuna hayır! Diktatöre hayır!

Yoksulluğun ve sömürünün son bulması için, emekçi mahallelerinde kadınlar aç çocuklarını doyurmak için el emeğini, el işini yok pahasına satarken, politik islamcı faşist diktatör ve onun ailesinin, partisinin, yardakçılarının, dostlarının zenginleşip dolar istifleyerek göbek bağlamasına, kapitalist sömürücülerin sermayelerini büyütmesine hayır! Diktatöre hayır!

Eşit işe eşit ücret için, eşit çalışma koşulları için, işyerlerinde, fabrikalarda taciz ve tecavüzün cezalandırılması için, kadının yeri evidir diyen ama kadın emeğinin en ucuz koşullarda sömürülmesinin önünü açmaktan geri durmayan erkek egemen faşist aile düzenine hayır! Diktatöre hayır!

Kadının mutluluk ve aşktan hakkını alması için, bir yandan ikiyüzlüce ev köleliğini yüceltirken, bir yandan kadın bedeninin en vahşi koşullarda, her türlü haktan ve toplumda eşit biçimde yaşama koşullarından yoksun biçimde sömürülüp yağmalanmasının önünü açanlara, bu yağmadan pay alanlara hayır! Diktatöre hayır!

Lbgtilerin eşit bireyler olarak toplumsal ve siyasal yaşama, üretim ve çalışmaya katılması için, homofobik ve transfobik zihniyetin, saldırıların ve şiddetin sürdürücülerine hayır! Diktatöre hayır!

Kazanılmış hakları korumak, özgürlük ve sosyalizm yolunda daha güçlü bir mücadelenin önünü açmak, diktatörlüğü devirmek için daha güçlü ve birleşik bir mücadelenin koşullarını oluşturmak için referandumda diktatöre hayır!

8 Mart'ta alanlara çıkarak, özgürlüğümüze, mücadelemize, kazanımlarımıza sahip çıkalım! Sokakları erkek egemen zulüm düzeninin bekçilerine dar edelim! 8 Mart'ta kapitalizmin ve faşist politik islamcı rejimin zulmü ve sömürüsü altındaki tüm toplumsal kesimler için güç olacak bir mücadeleyle, referandumda diktatöre hayır mücadelesine kadın rengiyle öncülük edelim!Yaşasın 8 Mart! Bijî 8 Adar!

Kadınların Özgürlüğü İçin 8 Mart'ta Diktatöre Hayır!

Yaşasın Kadın Devrimi! Yaşasın Sosyalizm!

Jin Jiyan Berxwedan!

Sınıfsız, Sınırsız, Cins Ayrımsız Toplum İçin 8 Mart'ta Alanlara!

1 Mart 2017

MLKP-KKÖ

Kadın Önderliği