İşçilerin Ve Ezilenlerin Adaleti Susturulamaz!
Share on Facebook Share on Twitter

 
Diğer yazılar
 


04 Nisan 2017 /FESK / Eylem Açıklaması / No: 2017/4


 

 

İşçiler, Kadınlar, Gençler, Yoksullar Ve Tüm Ezilenler!


Faşist politik islamcı akp polisi, işçilere, kadınlara, gençlere, yoksullara, emekçilere saldırıda sınır tanımıyor. Katlediyor. Fiziki işkence yapıyor. Cinsel taciz başta olmak üzere, zulmün değişik biçimlerini uyguluyor. İnsan onurunu hedefleyen alçaklıklar sergiliyor. Daha dün Amed'de, Newroz alanında gencecik, savunmasız bir insanı, Kemal Kurkut'u nasıl katlettiklerini hepiniz gördünüz.


Katil polisler, daiş'çi katillerle işbirliği yapan polis şefleri, Tayip Erdoğan ve hükümeti tarafından korunuyor, diktatörlüğün yargısı tarafından cezasız bırakılıyorlar. İşte Gezi Haziran ayaklanmasında katledilenlerimiz. İşte Berkin Elvanımız, Dilek Doğanımız, Dilan Kortakımız. İşte özyönetim direnişlerinde oluk oluk kanları akıtılanlarımız. İşte Ankara Garı'nda katledilenlerimiz. İşte Suruç'ta toplu kıyımdan geçirilenlerimiz.


Fakirlerin Ve Ezilenlerin Silahlı Kuvvetleri-FESK, 3 Nisan sabahı emekçi halklarımıza karşı ağır suçlar işleyen ve işlemeye devam eden faşist politik islamcı akp polisini hedefleyen bombalı cezalandırma eylemi gerçekleştirdi. Mersin Mezitli ilçesi Tece Kavşağı'nda giriştiğimiz eylem, haklılığını, meşruluğunu ve ahlakiliğini işçilerin ve ezilenlerin devrimci adalet ölçülerinden almaktadır. Ve bu adalet mutlaka ama mutlaka uygulanacak, faşist katiller, işkenceciler ve tecavüzcüler hesap vermekten kurtulamayacaklardır.


Eylemimiz 3 Nisan'da sonsuzluğa yürüyen öncü komutanımız Şengül Boran'ın, İstanbul'daki üslerinde ölümü birlikte yenen başeğmez komutanlarımız Yeliz Erbay ve Şirin Öter yoldaşların anılarına devrimci bağlılık selamımızdır.


Kahrolsun Faşizm Yaşasın Mücadelemiz!


Tek Yol Devrim Yaşasın Sosyalizm!4 Nisan 2017


Fakirlerin Ve Ezilenlerin Silahlı Kuvvetleri


FESK