PKK'nin 41. Mücadele Yılını Selamlıyoruz! Faşizmi Birlikte Yeneceğiz!
Share on Facebook Share on Twitter
 
Diğer yazılar
 

PKK, büyük bedellerle örülü 40 mücadele yılını geride bıraktı. Kan ve can bedeli yaratılan bu tarih, şimdi yeni kavga yılını selamlıyor. Şehitler ve mücadeleler partisi PKK'nin 41. mücadele yılını coşkuyla ve yoldaşça selamlıyoruz.


PKK bayrağı altında, 40 yılda binlerce kahraman, özgürlük ve onur için ölümsüzleşti. Mazlum Doğanların, Hayri Durmuşların başlattıkları yürüyüş kolunu, son yıllarda Nûdem Nurhaklardan Nalin Muşlara, Delal Amedlerden Atakan Mahirlere, Zeki Şengalilerden Rızgar Geverlere kadar, her biri ayrı bir cihan parçası olan çok değerli şehitler takip etti. Onların öncülük ettiği on binlerce kahramandan oluşan bir şehitler kervanıdır, bu tarihi yapanlar. Bu vesileyle PKK'yi bu güne getiren ölümsüz şehitlerimizi saygı ve bağlılıkla anıyor, onların izinden yürüyen tüm özgürlük güçlerini selamlıyoruz.


PKK'nin tarih sahnesine çıkışının ve 41 yıllık mücadelesinin her aşamasında büyük emeği ve öncülüğü bulunan Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan'dır. Onun rehberi olduğu 41. mücadele yılını kutluyoruz. O'nu tecrit ederek, önderi olduğu halktan ve partiden kopartacağını sanan faşist sömürgeciler, milyonların kalbindeki Öcalan gerçeğini yıllardır değiştiremediler. Bu vesileyle, PKK'nin yeni mücadele yılında, Kürt halk önderi Abdullah Öcalan'ı selamlıyor, "Özgür Öcalan, Özgür Kürdistan" şiarıyla, O'na uygulanan tecrit işkencesini lanetliyoruz.

 

Birleştirici ve Mücadeleci Öncülük

Kadını, genci ve yaşlısıyla, bir halkın ayağa kalkışı, onuruna ve özgürlüğüne yürüyüşüdür PKK'nin 40 yıllık tarihinde yazılan. 41. mücadele yılında da, böyle olacağından kuşkumuz yoktur.


Kuzey Kürdistan'da yanmaya başlayan özgürlük ateşlerini Başur, Rojhilat ve Rojava'ya taşıyan, dört parça Kürdistan'da da, sömürgeci baskılara karşı, birliği, direnişi ve dirilişi örgütleyen PKK aynı zamanda dünya halklarının da, sevgi ve saygısını kazanmış, birleştirici, ilham veren bir kuvvet olmuştur.
21. yüzyıla, Rojava Devrimi'ni armağan eden Kürt halkımız, bu yola PKK öncülüğünde çıkmış, onun ışığında yürümüştür. Kadının özgürlüğü ve eşitliği mücadelesinde, PKK'nin yarattığı düzey, dünya kadınlarının bir kazanımı olmuştur. Jin Jiyan Azadi şiarının neredeyse, tüm dillerde atılır hale gelmesi, bu öncülüğün sembolüdür. Bu uğurda mücadele eden tüm kadın yoldaşlarımızı selamlıyoruz.


HBDH ve KBDH gibi birleşik mücadelelerde, Rojava devriminde, Türkiye, Kuzey Kürdistan ve Avrupa'nın pek çok şehrinde, devrimci-demokratik her türlü eylemde, yan yana omuz omuza olduğumuz siper yoldaşlarımızla, daha büyük direnişleri, daha büyük zaferleri geliştirmek 41. mücadele yılında sözümüz olsun.


41. Mücadele Yılında Daha Büyük Zaferlere


Kürt halkı, PKK öncülüğünde, aynı zamanda büyük manevi değerler yarattı. Dünyaya düşkünce, emperyalist, kapitalist pencerelerden bakanların kavrayamayacağı fedailik, bağlılık, onur ve özgürlük bu mücadelede yenilmezliğin kaynakları oldu. İçerisinden geçtiğimiz bu zorlu dönemde, Kürt güçlerine, tasfiyeciliği, onursuzca ihaneti ve düşkünlüğü dayatanların heveslerinin bir kez daha kursaklarında kalacağından kuşkumuz yoktur.


İnanıyoruz ki, 41. mücadele yılında, özgürleşen Kürdistan kadını ve öncüleşen Kürdistan Gençliği rolünü oynayacak, başta Kürt halk önderi Abdullah Öcalan olmak üzere, tüm devrimci tutsakları özgürleştirecek, faşizmi ve sömürgeciliği yenecek büyük kavgaya yeni zaferler ekleyecektir. Ne sömürgeci Türk faşizmi, ne de düşkünlüğü milyon dolarlarla pazarlayan ABD ve Avrupa emperyalizmi, buna engel olabilir.


Kürt halkının ve dört parçada Kürdistan'ın dirilişine öncülük eden yoldaş partimiz PKK'nin 41. mücadele yılını bir kez daha kutluyoruz. Zindanlardan özgür Kürdistan dağlarına, devrim siperlerinden sokaklara uzanan birleşik devrimci mücadelemizi omuz omuza dövüşerek, zaferlerle taçlandıracağımızın sözünü veriyoruz. Bu söz, Kürdistan'ın dört bir yanında, dağlarda ve savaş mevzilerinde birlikte ölümsüzleşenlerimizin kanıyla mühürlenmiştir. Onlara layık olmak boyun borcumuz ve de onur sözümüzdür.


Şan Olsun 41. Mücadele Yılının Öncüsü Şehitlere!

41. Mücadele Yılında Şan Olsun PKK'ye!
Yaşasın Birleşik Devrim Mücadelemiz!

 

27 Kasım 2018

MLKP Kürdistan