Direniş Ve Serihıldan Her Yerde!
Share on Facebook Share on Twitter
 
Diğer yazılar
 

 7 Ekim 2019 / MLKP Kürdistan / Açıklama


Sömürgeci faşist Türk devletinin Kuzey Suriye ve Rojava işgali artık an meselesidir. Saray diktatörlüğü Emir kulu olduğu ABD'den de gerekli izini aldı. Daha önce Rusya, İran ve Suriye devletleri bu işgal saldırısına onay vermişlerdi. CHP ise Suriye konferansı ile bu işgal politikasına destek vereceğini belirtmişti.
Devrim ve karşı devrim güçleri bir kez daha karşı karşıyalar.
Rojava halklarının özgürlük devrimi, Rojava kadın devrimi, rojava enternasyonal devrimi şimdi yeni bir süreçten geçiyor. İşgale karşı Rojava ve Kuzey Suriye halkları, onun devrimci ordusu topraklarını, onurunu ve özgürlüğünü büyük bir direnişle savunacaktır. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın!
Kazanılmış devrim mevzisini tüm gücümüzle savunarak, işgal saldırısını boşa çıkarıp sömürgeci Türk devletinin ve küresel emperyalist güçlerin bölgedeki yenilgisine dönüştürmek komünistlerin, sosyalistlerin, devrimcilerin, demokratların, kadınların, gençlerin, işçilerin, bütün ezilenlerin en güncel görevidir.
Tıpkı Kobane savaşında olduğu gibi Kürdistan, Arap, Türkiye ve dünya halkları, Türk devletinin işgaline karşı heryerde direnişi ve serihıldanı yükseltmeliler.
Zamanın ruhu direniş ve serihıldandır!


07.10.2019
MLKP KÜRDİSTAN ÖRGÜTÜ