Kerem Pehlivan(Demhat Günebakan) Yoldaş Ölümsüzdür!
Share on Facebook Share on Twitter
 
Diğer yazılar
 

 MLKP Kürdistan / Açıklama / 15 Ekim 2019

 

Sömürgeci faşist Türk devletinin Rojava ve Kuzey Suriye özgürlük topraklarına yönelik 9 Ekim'de başlattığı işgal saldırısında Kerem Pehlivan(Demhat Günebakan) yoldaş şehit düştü.
Demhat yoldaş Türk devletinin Rojava devrim topraklarına yönelik işgal hazırlığına karşı Serekani savunmasının görevleri kapsamında günler öncesinde sınır hattında konumlanmıştı. 9 Ekim'de sömürgeci faşist Türk devleti savaş uçaklarıyla ve obüslerle özgürlük topraklarımızı ve devrimci mevzilerimizi bombalamaya başladı. Şehit Serkan Taburu'da ilk bombalanan yerlerden biriydi. Şehit Serkan Tabur savaşçılarından Demhat yoldaş sınır hattında devrimci görevlerinin başındayken saldırının bu ilk gününde suikast sonucu şehit düştü.
2014 yılında İstanbul'da başladığı devrimci çalışmalarını 2015 baharından Hüseyin Demircioğlu Akademisinde aldığı eğitimlerden sonra Rojava'da sürdürdü. Şehit Serkan Taburu bünyesinde görev ve sorumluluklar aldı.
Rakka cephesinde konumlanan Enternasyonal Özgürlük Taburunda 2016 ve 2017 yıllarında askeri çalışmalar yürüttü. 2017 başlarında Enternasyonal Özgürlük Taburunun kaldığı noktaya yönelik DAİŞ'in kapsamlı saldırısının püskürtülmesinde ve çetelere ağır kayıplar verdirilmesinde yoldaşlarıyla birlikte omuz omuza savaştı. Canfeda bir direniş ortaya koydu.
Demhat Günebakan yoldaş, Efrin savaşında şehit düşen yoldaşlarının bayraklarını devralmak üzere 2018'de çok istediği Efrin'e gitti.
Sömürgeci faşist Türk devletinin özgürlük topraklarına karşı başlatmış olduğu işgal savaşında ön cephede görev üslenen ve mevzilenen Demhat yoldaş, bu ön cephede Şehit Serkan Taburundan yoldaşlarıyla ve Şehit Alişer Foc'undaki savaşçılarla omuz omuza savaştı. Özgürlük ve onur savaşının, özgürlük ve onur direnişinin ilk şehitlerinden biri olma onuruna kavuştu.
Rojava özgürlük devriminin ve Rojava kadın devriminin kazanımlarını yok etmek için sömürgeci faşist Türk devletinin başlattığı işgal savaşı karşısında Demhat yoldaş, savaşçı duruşuyla ve azmiyle, tüm diğer şehitlerimiz gibi halklarımızın ve yoldaşlarımızın özgürlük ve onur savaşında yaşayacaktır.
Şehit Demhat'ın yoldaşları, QSD, YPG ve YPJ savaşçıları düşmana karşı büyük bir direniş savaşı vermeye devam ediyor, özgürlük topraklarını fedai tarzda savunarak düşmana büyük kayıplar verdiriyorlar.
Kanımızın son damlasına kadar işgalcilere karşı savaşacağımıza, özgürlük ve onur direnişini topraklarımızı özgürleştirene kadar sürdüreceğimize dair sana ve tüm şehitlerimize söz veriyoruz.
İşgalciler amaçlarına asla ulaşmayı başaramayacaklar! Onur, özgürlük ve direniş kazanacak! Biz kazanacağız! Biz kazanacağız! Biz kazanacağız!

15.10.2019
MLKP KÜRDİSTAN ÖRGÜTÜ