KKÖ: Ceren Güneş Ve Aynur Ada Yoldaşlar Ölümsüzdür!
Share on Facebook Share on Twitter

 
Diğer yazılar
 

MLKP Komünist Kadın Örgütü / Açıklama 2019/03  

DKP (B)'den Ceren Güneş ve DKP-BÖG'den Aynur Ada yoldaşlar sömürgeci faşist Türk devletinin Rojava'yı işgal saldırısına karşı yürütülen büyük direnişte şehit düştüler.
Onlar, erkek egemen kapitalist sistemi ve onun içindeki her türlü "kolay" yaşam imkanlarını reddederek kendi tarihlerini devrimci tarzda gerçekleştirdiler. Rojava'da enternasyonal taburda onlarla birlikte savaştık ve devrimci pratiklerine tanıklık ettik. Savaş siperlerinde omuz omuza Rojava kadın devrimimizin savunmasında yer aldık.
Ceren ve Aynur'un; ataerkil burjuva düzenden kopuşun, kadına biçilen geleneksel rollerle keskin bir pratik hesaplaşmanın örnek devrimcileri olan bu iki öncü kadının idealleri ideallerimizdir. Bu idealler için her cephede savaş düzeyimizi yükselteceğimize ve onlara devrimci bağlılığımızı her adımda daha da güçlendireceğimize bir kez daha söz veriyoruz.
Genç yaşta partilerinin içinde stratejik görevler omuzlama sorumluluklarından, cüretlerinden, cesaretlerinden ve kararlılıklarından güç alacağız. Önderleşme ve komutanlaşma pratiklerinden öğrenecek, önderleşme tarzımızda bunu içermenin bütün imkanlarını zorlayacağız.
Rojava siperlerinde büyük bir özveri ve kararlıkla savaşarak ölümsüzleşen tüm kadın yoldaşlarımızı bir kez daha selamlıyor, Aynur Ada ve Ceren Güneş şahsında sevgi ve bağlılıkla anıyoruz. Rojava'nın işgaline karşı savaşımda ölümsüzlüğe yürüyen bütün direniş kahramanlarına zafer sözü veriyoruz.

Ceren Ve Aynur Yoldaşlar Yaşıyor Kavga Sürüyor!
Yaşasın Rojava Devrimimiz!
Mevzi Mevzi Savunacak Ve Her Karış Toprağı İçin Savaşacağız!
Yaşasın Kadın Yoldaşlığı!
Yaşasın Kadın Devrimimiz!

10 Kasım 2019
MLKP/KKÖ
Kadın Önderliği