Ahmet Saadat Ve Tüm Politik Tutsaklar'a Özgürlük!
Share on Facebook Share on Twitter
 
Diğer yazılar
 

 

Yeni bir yıl daha Ortadoğu halklarının kan, gözyaşı ve ter içinde sürdürdükleri onur ve özgürlük mücadelesinin yükselen ateşiyle başladı. Tunus'tan Sudan'a, Tahran'dan Basra'ya, Kürdistan'dan Gazze'ye Ortadoğu halkları her türden emperyalizme köleliği reddediyor, kapitalizmin emperyalist küreselleşme aşamasında içine düştüğü varoluşsal krize karşı halkların yaşamları ve toprakları üzerinden yürüttüğü gerici savaşları reddediyor, her türden emperyalizme ve onun işbirlikçisi gerici kapitalist bölge devletlerine karşı başta devrimci öncüleri olmak üzere özgürlük yolunda koşmakta ısrar ediyor.
Filistin halkı geçtiğimiz yıl başlattığı geri dönüş yürüyüşleriyle İntifada ruhunu bir kez daha diriltirken örgütlü bir halkın asla yenilmeyeceğini de bir kez daha kanıtlıyordu. Başta Filistin Halk Kurtuluş Cephesi, FHKC'li devrimciler olmak üzere direnen Filistin halkının onurlu, haklı, insanlık mücadelesini selamlıyoruz.
Filistin özgürlük mücadelesi Türkiye ve Kürdistanlı devrimcilerin yabancı olduğu bir mücadele değil. 1970'lerde Filistin'e savaşmaya gelen enternasyonal devrimcilerin mirasçıları olarak sesleniyoruz bugün. 1982'de İsrail saldırısı karşısında birlikte şehitler vermiş Kürt ve Filistin özgürlük hareketlerinin yaşattığı Ortadoğu devrimciliğinin bayrağını bugün de yükseltenleriz. Ahmet Saadat'ın bir komployla tutsak edilmesine de bölgenin Marksist-Leninist komünist devrimcileri olarak bulunduğumuz her yerde karşı çıkıyoruz. Enternasyonal dayanışmanın Ortadoğu'nun kurtuluşu için devrim yolunda vazgeçilmez olduğunu biliyoruz.
Bugün Ortadoğu'nun en önemli iki ulusal özgürlük mücadelesinin, Kürt ve Filistin ulusal özgürlük mücadelelerinin liderleri düşman tarafından savaşın, politik mücadelenin bir parçası olarak ağır tecrit koşullarında tutuluyor. Bugün PKK lideri Abdullah Öcalan'ın faşist Türk devleti tarafından tecrite edilmesi karşısında tüm Türkiye hapisanelerinde devrimcilerin başlattığı açlık grevleri bu dönemde direnişin öncü çıkışlarından birine dönüştü. Ahmet Saadat'ın özgürlüğü için de siyonist İsrail devletinin karşısına devrimci kararlılık ve iradeyle çıkmak zorundayız.
MLKP olarak tüm dünyadaki komünistleri, ilerici güçleri, devrimcileri, demokrat insanları Ortadoğu halklarıyla dayanışmaya çağırıyoruz. Antifaşist, antiemperyalist, antisiyonist özgürlük mücadelelerine ses verin! Filistinli politik tutsaklarla enternasyonal dayanışmayı yükseltelim! Küresel BDS (Boycott, Divestment, Sanctions) kampanyalarına katılalım, destek olalım! İsrail'in 70 yıldır süren işgaline karşı birlikte savaşalım, işgalcileri birlikte yenelim! Ortadoğu halklarının zaferi ancak birleşik mücadeleyle kazanılacaktır. Yaşasın devrimci dayanışma! Ahmet Saadat'a özgürlük!