Parti Ve Devrim Şehitleri Ölümsüzdür!

Komünist Gençlik Örgütü
 
Komünist Kadın Örgütü
   
Fakirlerin Ve Ezilenlerin Silahlı Kuvvetleri
 
Kürdistan Örgütü

 

 

     Güncel

13.04.19 / Baran Serhat Kobanê ve Qamişlo'da Anıldı

 

Serêkaniyê kentinde 23 Mart 2019 tarihinde Türk devleti ve ona bağlı çeteler tarafından düzenlenen suikast sonucu ölümsüzleşen MLKP MK üyesi ve Rojava temsilcisi Bayram Namaz (Baran Serhat) Kobanê'de anıldı.


MLKP adına yapılan konuşmada, Baran Serhat'ın ailesinin yolladığı mesajı okundu.

DEVAMI


13.04.19 / Komünist Tutsaklar Açlık Grevinde

PKK Lideri Abdullah Öcalan'a yönelik tecridin kaldırılması talebiyle Leyla Güven tarafından başlattığı açlık grevi 157. gününde. Açlık grevi tüm hapishanelerde sürüyor. Marksist Leninist Komünist Parti (MLKP) ve MLKP/Komünist Kadın Örgütü (KKÖ) dava tutsaklarından 3 kişi daha ikinci ekip olarak süresiz dönüşümsüz açlık grevine başladı.


Malatya Kapalı Hapishanesi'nden Soner Çiçek, Tekirdağ 1 No'lu F Tipi Hapishanesi'nden Ercan Görtaş ve Bakırköy Kadın Kapalı Hapishanesi'nde Hatice Duman ikinci ekip olarak 10 Nisan'da süresiz dönüşümsüz açlık grevine başladı.

MLKP ve MLKP/KKÖ dava tutsaklarından Muhabbet Kurt, Hülya Gerçek, Ali Haydar Saygılı ve Aydın Akyüz ise 1 Mart'tan beri süresiz dönüşümsüz açlık grevi eylemini sürdürüyor. Komünist tutsakların açlık grevi 44. gününde.


02.04.19 / Avrupa Kentlerinde Bayram Namaz (Baran Serhat) Anmaları II

 

 İngiltere
29 Mart günü Londra'da gerçekleşen anma etkinliği saygı duruşu ile başladı.
Bayram Namaz için hazırlanan sinevizyon gösteriminin ardından söz alan MLKP temsilcisi, komünist önder Bayram Namaz'a yönelik gerçekleşen suikastin Rojava halklarının zaferi kutladığı bir günde yapıldığına vurgu yaparak saldırının birleşik devrime yönelik olduğunu belirtti. Yaşamı boyunca devrimin olanaklarını büyütmek için militan bir duruş sergileyen Bayram Namaz'ın, partisinin ihtiyaçlarını her alanda çoğaltmak için en ön siperlerde kavgayı göğüslediğine dikkat çekilen konuşmada, "Birleşik devrim, sosyalist yurtseverlik ve siper yoldaşlığında ortaya koyduğu militan devrimci duruşundaki sadeliği bizlere yol göstermeye devam edecektir" denildi.

DEVAMI


02.04.19 / Avrupa Kentlerinde Bayram Namaz (Baran Serhat) Anmaları I

 

23 Mart günü Rojava'nın Serêkaniyê kentinde faşist Türk devletinin MİT ve işbirlikçi çeteler eliyle düzenlediği suikast sonucu ölümsüzleşen MLKP Merkez Komite üyesi ve Rojava temsilcisi Bayram Namaz (Baran Serhat) Avrupa'nın bir çok kentinde düzenlenen etkinliklerle anıldı.

DEVAMI


02.04.19 / Açlık Grevi Direnişçisi Hülya Gerçek: Yazgımız Kazanmaktır!


 

Leyla Güven'in başlattığı süresiz açlık grevi eylemi binlerce tutsağın katılımı ile büyüyor. MLKP dava tutsakları da süresiz açlık grevi eylemine başladı. Bakırköy Kadın hapishanesi'nden Hülya Gerçek'le birlikte Sincan Hapishanesinden Muhabbet Kurt, Kırıklar 1 Nolu F Tipi Hapishanesi'den Aydın Akyüz ve Tekirdağ 1 Nolu F Tipi Hapishanesi'den Ali Haydar Saygılı da süresiz açlık gerevi eylemini sürdürüyor. 


Hülya Gerçek'in kamuoyuna sunduğu açıklamalar şöyle:

DEVAMI


29.03.19 / MLKP Hüseyin Demircioğlu Akademisi Komutanlığı: Baran Serhat Yol Göstermeye Devam Edecek

MLKP Hüseyin Demircioğlu Akademisi Komutanlığı Rojava'da şehit düşen Bayram Namaz'a ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. Açıklama şu şekilde:

 

Bayram Namaz (Baran Serhat) yoldaş, sömürgeci faşist diktatörlüğük tarafından alçakça bir saldırıyla Rojavanın Serekaniye kentinde katledildi. Bu saldırı, İsrail vari bir tarzda Türk MİT'i ve Erdoğan'ın Saray yönetimi tarafından çok özel bir şekilde planlanıp uygulanmıştır. Saldırı, Daiş'in yenilgisinin açıklandığı güne denk getirilerek de ayrıca mesaj verilmiştir.

 

Baran Serhat yoldaş neredeyse bütün ömrünü devrim  ve sosyalizme adayan yenilmez bir devrimci komünist kişilik ve kimliktir. O, baş eğmez çelik iradeli duruşuyla her alanda örnek olmayı başardı. İşkencelerde sır vermedi, ölümüne direndi. Zindanlarda direnişi yükseltti. Parti çalışmasının hemen tüm alnlarında yer aldı. Çok kritik süreçlerde özel roller oynadı.  Partinin kurucu kadrolarından ve parti önderlerinden biri olarak partinin gelişiminde değerli katkılarda bulundu. Partinin Kürdistan çalışması onunla yeni bir düzeyde var oldu. Rojava devriminin gelişmesi ve kazanımlarının korunması için canla başla çalıştı. HBDH'ın kuruluşu ve gelişiminde büyük katkıları oldu.

 

Baran Serhat yoldaş devrimci romantizmiyle yaşam ve moral doluydu. Son derece mütevazi, ancak bir o kadar da iddialıydı. Savaşta olduğu kadar yaşamda da devrimciliğin çıtasını hep yüksek tutmayı başardı. Tam bir görev insanı, her dönemin devrimcisi, yetenekli ve çok yönlü bir önder ve politik askeri sorunlara hakim ve çözüm gücü yüksek yaratıcı bir komutandı. O yetenekli bir propagandacı olduğu kadar, güçlü bir örgütçü  ve sarsılmaz bir pratisyendi. Büyük emekleriyle sayısız kadronun ve savaşçının ve parti örgütlerinin hazırlanmasında ve konumlandırılmasında özel  roller oynadı. Umudun güçlü taşıyıcısı ve bayraktarıydı. Baran Serhat yoldaş çok yönlü bir kadro ve önderlik prototipi olarak devrimci ve komünist güçlere ve halklarımıza yol gösterecektir.

 

Partimizin MK üyesi ve Rojava Temsilcisi Baran Serhat yoldaş erdemleriylei emekleriyle ve tarihsel süreklilik konumuyla asla unutulmayacak, Türkiye, Kürdistan ve Ortadoğu devriminde her zaman başburulabilecek büyük bir moral güç olarak tarihe geçecektir. Onun yerinin doldurulmasının güç olduğunu biliyoruz. Bu boşluğu doldurmak için daha fazla özneleşerek sürece yanıt olacağız. Ondan devraldığımız devrim ve sosyalizm bayrağını canımız pahasına hep yükseklerde tutacak ve mutlaka zafer buçlarına dikeceğiz. Şimdi Baranlaşma ve bereketli devrim toprağında dalbudak salarak onun yarım bıraktıklarını tamlama zamanı. O, aklı ve devrimci iradesiyle, ilkeli duruşu ve tutarlılığıyla, emekçiliği ve mütevaziliğiyle, koparıp alma ve akıntıya karşı kürek çekmesiyle, yüksek halk sevgisi ve derin yoldaşlığıyla yol göstermeye devam edecek, kuvvet kaynağımız olacaktır.

 

Baran yoldaş sen rahat uyu! Uğruna bütün ömrünü ortaya koyduğun devrim, sosyalizm ve komünizm ideallerin er geç muzaffer olacaktır. Sömürgeci faşist diktatörlüğü parçalayarak tarihin çöplüğüne atacak ve Türk MİT'i ve Erdoğanın saray yönetimi tarafından bizzat planlanıp uygulanan bu alçakça saldırının hesabını mutlaka soracak, sana ve bütün şehitlere devrimi armağan edeceğiz. Bu sözümüzdür ve mutlaka kazanacağız!


Arşiv  Sayfa 12345678
 

 

SöYLEşİLERKKÖ 

 

 

MERKEZ KOMİTEPARTİNİN SESİ